
Kratka biografija
Professor of Education and Psychology, Teachers College, Columbia University, New York, USA
Doug Greer je sponzorirao 175 doktorskih disertacija, podučavao preko 2000 studenata postdiplomskih studija i bio osnivač škole Fred S. Keller. Autor je 13 knjiga i 155 naučnih i istraživačkih radova, bio je u redakciji 10 žurnala, razvio je školske modele CABAS® za specijalno obrazovanje i Ubrzani nezavisni model K-5 za redovno obrazovanje. Preko 25 godina se bavi istraživanjem verbalnog ponašanja- kako se stiče i na koji način se može ustanoviti. Dobitnik je Fred S. Keller nagrade za naročit doprinos obrazovanju, od strane APA, te nagrade za Međunarodnu diseminaciju bihejvioralne analize, od strane ABAI. Također je dobitnik i nagrade zakonodavstva Westchester okruga za doprinos škole Fred S. Keller. Član je Međunarodne asocijacije za bihejvioralnu analizu (ABAI). Viši licencirani bihejvioralni analitičar i istraživač pri Odboru CABAS®-a. Predavao je na univerzitetima i razvio škole u Španiji, Norveškoj, Nigeriji, Koreji, Tajvanu, Irskoj, Italiji i Velsu.

Kratka biografija
Dr. Katrin Nyman-Metcalf je profesorica i Šef katedre prava i tehnologije na Univerzitetu tehnologije Talin, Estonija. Osim akademskog rada, radila je i kao međunarodni stručnjak iz oblasti prava i komunikacija (mediji, telekomunikacije, internet i regulacija interneta), prije svega u postkonfiliktnim državama i nedavno demokratizovanim državama, njih više od 40.

Kratka biografija
Podpredsjednik Akademije nauka i umjetnosti BiH. Na Neuropsihijatriji je profesor emeritus od 2005, te aktivni član Evropske akademije nauka i umjetnosti u Salzburgu od 2011. godine. Autor je 14 knjiga i 251 članaka iz domena kliničke psihijatrije.
Medicinski fakultet je završio na Univerzitetu u Sarajevu 1960. godine. Kao stipendista British Council-a, bio je klinički asistent na Institutu za psihijatriju u Londonu, radeći na istraživanjima u oblasti kliničke psihijatrije (1971-1972). Profesor neuropsihijatrije na Medicinskom fakultetu u Sarajevu od 1986. Bio je šef katedri neurologije, psihijatrije i medicinske psihologije, Podpredsjednik Univerziteta u Sarajevu (1989-1991), u posljednjih 40 godina predavač na postdiplomskim studijima u Sarajevu, Beogradu, Zagrebu, Rijeci, Skoplju, Firenci, Beču, Rimu i Pjongjangu, gostujući profesor na Univerzitetu Illinois u Čikagu, šef Psihijatrijske klinike u Sarajevu (1978-1982.), podpredsjednik Univerzitetskog medicinskog centra u Sarajevu (1986-1988.), član Savjetničkog odbora generalnih direktora Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu (1992-1998.), Državni koordinator za epidemiologiju pri Svjetskoj zdravstvenoj organizaciji (1995-1996), vođa Ekspertne grupe za mentalno zdravlje FBiH (1998-2000.) Bio je predsjednik Udruženja neuropsihijatara Jugoslavije (1976-1980), predsjednik Udruženja psihijatara BiH, urednički dopisnik World Journal Psychosynthesis (USA), te sekretar uredničkog odbora žurnala “Medicinska arhiva” Sarajevo (1976-1978.)
Također je i član Colleague Internationale Neuro-psychopharmacologicum, počasni predsjednik Udruženja psihijatara BiH, član uredništva beogradskog psihijatrijskog žurnala “Psychiatria Danubina” i Član savjetničkog odbora bosanskog “Basic Medical Sciences” i “Medicinskog žurnala KCUS-a”.
Obučavao je, u polju psihijatrije, brojne stručnjake i istraživače u BiH.

Kratka biografija
Leonid Rozman je osnovao Tui Na centar u Londonu, gdje vodi kurseve masaže namjenjene djeci s autizmom i cerebralnom paralizom.
Odrastao je u Crnoj Gori, a već preko 20 godina živi i radi u Londonu, gdje vodi Tui Na kliniku za djecu i podučava roditelje kako da masiraju djecu kod kuće.
U posljednjih nekoliko godina, Leonid je volonterski učestvovao u aktivnostima brojnih dobrotvornih organizacija, uvodeći u njihov rad terapiju masažom, pomažući tako roditeljima da poboljšaju kvalitet života.
Leonid ima više od 15 godina iskustva u istočnjačkoj filozofiji i metodama kao što su akupunktura, Tui Na, shiatsu i Zhan Zuang Qi Gong.
Također , kvalificirani je instruktor Aikida, pa vodi redovne časove Aikida za djecu u Aikido Dojo u Sjevernom Londonu.

Kratka biografija
Dženat Dreković je rođen 1979 u Makedoniji. Fotografiju je diplomirao na Akademiji lepih umetnosti u Beogradu, a završio je i World Press Photo Masterclass u Berlinu.
Radio je kao fotoreporter za dnevne novine i nedeljnike u Beogradu (Blic, Centar) i Sarajevu (Oslobođenje, Dani), te kao asistent na predmetima Medijska fotografija i primenjena fotografija na Fakultetu za tehničke studije (FTS). Bio je zvanični fotograf na snimanju filmova Jasmile Žbanić „Na putu“ i „Participacija“. Suosnivač je Centra za fotografiju, film i multimediju Sarajevo i član Savjeta Udruženja likovnih i primjenjenih umjetnika BiH (ULUPUBiH). Živi i radi u Sarajevu.
Njegov interes za „male, svakodnevne“ ljude i ljude na marginama društva je lako uočljiv na fotografijama koje je izlagao na brojnim grupnim i samostalnim izložbama u Sarajevu, Beogradu, Splitu, Grazu, Leipzigu, Pragu, Rigi, kao i na Bijenalu u Veroni (2009).
Udruženje EDUS-Edukacija za sve podržava od osnivanja 2010. godine, volontirajući u njihovim brojnim medijskim kampanjama koje promovišu prava djece s poteškoćama u razvoju, kao što je i nedavno održana izložba „Pogled“ u Umjetničkoj galeriji BiH.

Kratka biografija
Dunja Mijatović je od 2010. do 2017. godine bila Predstavnica za slobodu medija Organizacije za evropsku sigurnost i saradnju (OSCE), čime je ujedno bila i najviša svjetska dužnosnica u oblasti zagovaranja slobode izražavanja i informisanja. U posljednje dvije decenije radila je u oblasti ljudskih prava i stekla značajno iskustvo na polju monitoringa ljudskih prava.
Nakon što je obavljala vodeću funkciju u regulatornoj agenciji u BiH, Dunja je 2007. godine bila izabrana za predsjednicu najveće mreže regulatornih tijela na svijetu, Evropske platforme regulatornih tijela. Također je bila predsjednica Grupe eksperata za slobodu izražavanja i informiranja u kriznim vremenima, a radila je i kao konsultant na projektima medijske regulative i novih tehnologija u Evropi, Sjevernoj Africi i Srednjem istoku.